یادگیری مهارت‌های اجتماعی را از کودکی آغاز کنید. به گزارش تبیان ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: ورود کودک برای اولین بار به جمع، یکی از لحظات استرس زای والدین خصوصاً مادران بوده که نحوه رفتار فرزندشان آن‌ها را زیر سوال نبرده و به اصطلاح باعث آبروریزی آن‌ها نشود. وی در ادامه گفت: نحوه رفتار والدین در الگو برداری کودک بسیار مهم بوده اینکه پدر و مادر در هنگام ورود به جمع با افراد سلام و احوال پرسی گرم داشته، ولی بعضی نکات نیز باید به کودک یادآور ...

یادگیری مهارت‌های اجتماعی را از کودکی آغاز کنید

 
title

به گزارش تبیان ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: ورود کودک برای اولین بار به جمع، یکی از لحظات استرس زای والدین خصوصاً مادران بوده که نحوه رفتار فرزندشان آن‌ها را زیر سوال نبرده و به اصطلاح باعث آبروریزی آن‌ها نشود.

وی در ادامه گفت: نحوه رفتار والدین در الگو برداری کودک بسیار مهم بوده اینکه پدر و مادر در هنگام ورود به جمع با افراد سلام و احوال پرسی گرم داشته، ولی بعضی نکات نیز باید به کودک یادآوری شده تا با اطرافیان رابطه قوی تری را برقرار نماید.

ازغندی تصریح کرد: یاد دادن نکاتی به کودک از جمله اینکه اجازه صحبت کردن را به دیگران داده و با احترام به حرفهای آن‌ها گوش دهد همچنین هنگام دریافت چیزی از شخص تشکر کرده و حتما قبل از درخواست خود کلمه لطفا را بیاورد، که از اصول اولیه آموزش معاشرت و رفتار اجتماعی برای کودک است.

این روانشناس کودک در پایان تاکید کرد: مهربان بودن با اطرافیان و کسب اجازه برای دست زدن به وسایل شخصی دیگران نیز از ضروریات آموزش شخصی دیگران نیز از ضروریات آموزش رفتار اجتماعی برای کودک همچنین والدین نیز هرگز نباید نسبت به فرزند خود بیش از حد مقرراتی بوده، خونسردی، عدم سرزنش‌ و بیان ویژگی‌های مثبت فرزند خود در میان جمع در افزایش مهارت و معاشرت اجتماعی نقش مهمی دارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه