هر كدبانويي بايد بداند ميوه، سبزيجات و حتي خوراكي‌هايي كه اضافه مي‌مانند را چطور نگه دارد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: اگر کم و دانه‌ای خریدن میوه و خوراکی‌ها را یاد بگیریم بهترین اتفاق است، اما اگر هنوز دست‌تان به کم نمی‌رود و وقتی به بازار میوه و تره‌بار می‌روید، صندوق عقب ماشین را پر از میوه و سبزی می‌کنید و بعد از خرید در آشپزخانه با حجم واقعی خریدتان روبه‌رو می‌شوید، تازه به این فکر می‌افتید که چطور باید همه این مواد را داخل یخچال جا دهید و چطور از آنها نگهداری کنید که زود خراب نشوند  و پول‌تان هدر نرود، این مطلب برای شما خیلی مفید است. هر کدبانویی باید بداند میوه، سبزیجات و حتی خوراکی‌هایی که اضافه می‌مانند را چطور نگه دارد .

آووکادو

میوه مفیدی که سریع تا بریده می‌شود براثر ترکیب با اکسیژن تغییر رنگ می‌دهد و قهوه‌ای می‌شود. برای نگه داشتن بیشتر آووکادو چند قطره آبلیموی تازه روی آن بریزید و بعد در یخچال نگه دارید.

هوای خوراکی‌ها را داشته‌باشید

توت فرنگی

برای نگهداری از توت فرنگی مشکل دارید؟ توت‌فرنگی‌ها بیشتر از یکی، دو روز در یخچال سالم و سرحال نیستند؟ اگر می‌خواهید توت‌فرنگی، توت سفید و حتی شاتوت ماندگاری بیشتری داشته باشند در یک ظرف بزرگ شش لیوان آب بریزید و یک قاشق غذاخوری سرکه را با آن مخلوط کنید. توت‌ها را درون ظرف بریزید و بعد از سه دقیقه با آب بشویید و وقتی آب آن خشک شد در یخچال نگهداری کنید.

کیک‌ها

ا‌گر کیک اسفنجی‌تان بعد از عصرانه زیاد آمده آن را درون جعبه مقوایی بگذارید و یک تکه نان آب‌زده را هم کنارش بگذارید. رطوبت نان باعث می‌شود کیک در یخچال تازه بماند و سفت و بدمزه نشود. برای نگه داشتن کیک میوه‌ای هم یک عدد سیب را برش بزنید و کنار کیک بگذارید. کیک خامه‌ای را هم حتما درون جعبه بگذارید و روی جعبه را با کیسه پلاستیکی بپوشانید.

لیمو ترش

اگر فقط چند قطره آب لیمو نیاز دارید لازم نیست لیمو را از وسط نصف کنید، این‌طوری کل لیمو خشک می‌شود و دیگر آب برایش نمی‌ماند. برای استفاده بهتر از لیمو با چنگال روی پوست آن را سوراخ کنید و کمی فشار دهید و بعد دوباره در یخچال نگهداری کنید.

سیب

کلی سیب خرد شده دارید که دور ریختنش هم اسراف است، بهترین راه برای نگهداری بیشتر این است که در یک ظرف دو لیتری آب یک قاشق چای خوری نمک بریزید و سیب‌ها را برای پنج دقیقه درون آن بریزید، بعد با دستمال خشک کنید و در یخچال نگه دارید.

بیسکویت

بیسکویت‌ها تا یک روز از جعبه بیرون می‌مانند خشک و بد مزه می‌شوند. بهترین راه نگهداری این است که همیشه بیسکویت‌ها را در جعبه نگه دارید و کنارشان هم چند حبه قند بگذارید. امتحان کنید، انگار همین حالا در جعبه را باز کرده‌اید. یادتان باشد به هیچ وجه بیسکویت را درون کیسه پلاستیکی نگهداری نکنید.

برنج

بعد از ‌مهمانی‌ها برنج بیشتر از بقیه خوراکی‌های روی میز اضافه می‌ماند. برای نگهداری باید برنج‌ها را درون ظرف فلزی بریزید و روی آن را با نان بپوشانید. نان نمی‌گذارد برنج در یخچال سفت و خشک شود.

هوای خوراکی‌ها را داشته‌باشید

سبزی خوردن

اول اینکه سبزی خوردن را با مایع ظرفشویی نشویید که سبزی را همان اول خراب می‌کند. سبزی را که خیس کردید و خوب شستید درون آب‌کش بریزید تا آب آن کاملا خشک شود، بعد درون کیسه نخی بریزید و در یخچال نگه دارید.

گوجه و خیار

این دو دوست را کنار هم نگه ندارید؛ دوری و دوستی. گوجه فرنگی را بهتر است در پاکت کاغذی، در جایی خنک و بدون نور نگه دارید. خیار را هم کدبانوهای قدیمی درون قابلمه دردار نگه می‌داشتند که کار خوبی است. البته می‌توانید درون قابلمه کمی هم آب بریزید. این‌طوری تا پنج روز خیاری سالم، سبز و براق دارید.

کاهو

از سالاد شام کاهو اضافه مانده است. کاهو‌ها را در ظرفی بریزید و کمی نمک روی آن بپاشید و در ظرف در بسته درون یخچال بگذارید. وقتی می‌خواهید کاهوها را استفاده کنید اول نمک آن را بشویید و بعد سالاد درست کنید.

تربچه

تربچه گل سرسبد سبزی خوردن است. اگر قرمز و سرحال باشد، میز غذا بیشتر به چشم می‌آید. برای تازه نگه داشتن تربچه آنها را درون یک ظرف آب بریزید و درون یخچال نگه دارید.

نکته:

توت سفید را بعد از شستن بگذارید کاملا آبش خشک شود. اگر درون ظرف توت آب داشته باشد خیلی سریع رنگش تغییر می‌کند و خراب می‌شود.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه