با انرژی باشید

ایران بانو دات کام
روشنائی جان، علاوه بر حفظ تندرستی مستلزم برخورداری از انرژی بسیار است. سطح انرژی پائین می‌تواند به مشکلاتی نظیر ناکامی و کلافگی و ملال و رخوت و بیحالی و افسردگی و احساس بیهودگی بینجامد. هر یک از این مشکلات به‌تنهائی کافی است تا مانع پیشرفت معنوی شود.
بکوشید اوضاع و شرایط یا افرادی را که انرژی وجودتان را می‌مکند بشناسید و کنار بگذارید. به مآخذ سر و صدا ـ مثلاً رادیو و تلویزیون و پخش صوت و ویدئو و ترافیک و گردهمائی‌های پرازدحام ـ بنگرید. این صداها و سایر صداهائی را که مخل سکوت و آرامش است از زندگی‌تان حذف کنید، تا ببینید چگونه سطح انرژی‌تان ناگهان بالا می‌رود.
آیا احساس می‌کنید وقتی بعضی از افراد شما را ترک می‌کنند، احساس بیقراری و عدم تعادل می‌کنید؟ شاید در ظاهر، شخصی که با او وقت می‌گذرانید کاملاً خوشایند به‌نظر برسد. ولی وقتی می‌رود به‌نحوی احساس فرسودگی می‌کنید. طوری‌که انگار نیروی وجودتان را نیز همراه خود برده است. تا حد امکان، از این‌گونه افراد بپرهیزید.
اگر به خود اجازه بدهید که بیش از اندازه خسته و فرسوده یا گرسنه بشوید یا زیاد در معرض نور آفتاب یا باد قرار بگیرید، انرژی وجودتان از بین می‌رود. همچنین از این در و آن در گفتن و گپ زدن‌های غیرضروری و مشاجرات و ستیزه‌های شخصی و این به اصطلاح گزارش‌های خبری، جملگی از مکنده‌های انرژی به‌شمار می‌روند.
گاه می‌بینید بدون هیچ دلیل خاص، کاملاً انرژی خود را از دست داده‌اید. در چنین مواقعی توجه کنید که به چه کار یا چه گفتار یا چه اندیشه‌ئی سرگرم بوده‌اید، یا چه خورده و چه آشامیده‌اید؛ تا بتوانید تا حد امکان نه تنها آن‌چه را که به‌طور نامحسوس نیز نیروی وجودتان را می‌مکد، از زندگی‌تان حذف کنید.
منبع : مطالب ارسال شده

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه